Hallitus 2022

Puheenjohtaja

Kerttu Viironen

palsta 131, 050-3252055, kepa.viironen(at)elisanet.fi

Varapuheenjohtaja

Petri Väisänen

palsta 116, 050-5816944, petvaisa(at)gmail.com

Sihteeri 

Markku Kulmala (hallituksen ulkopuolinen)

palsta 110, 044-5628554, markkukulmala4(at)gmail.com

Taloudenhoitaja

Maija-Liisa Noro

palsta 207, 040-5387866, maijaliisanoro(at)gmail.com

Hallituksen muut jäsenet

Pekka Hangasmaa

palsta 144, 045-3456874, pekka.hangasmaa(at)gmail.com

Eeva Kelloniemi

palsta 109, 040-8310277, eeva.kelloniemi(at)netti.fi

Kaisa Hakala

palsta 31, 040-7428053, hakala.kaisa(at)gmail.com

Maila Mäkinen

palsta 1, 040-5640085, maila.tellervo.makinen(at)gmail.com

Anna-Liisa Rissanen

palsta 218, 050-4107716, rissanen.annukka(at)gmail.com

Leo Tham

palsta 37, 0400-126188, leo.tham2(at)gmail.com

Toimihenkilöt ja vastuualueet

Aluevastaava (vanha puoli)

Pertti Narvi, palsta 29, 050-342974, petteri.narvi(at)gmail.com

Maila Mäkinen, palsta 1, 040-5640085, maila.tellervo.makinen(at)gmail.com

Aluevastaava (uusi puoli)

Eila Sistonen, palsta 156, 050-5936233, eila.sistonen(at)avi.fi

Marja-Liisa Aho, palsta 169, 040-7523357, ahomarjaliisa(at)gmail.com

Talkoovastaava

Virpi Vilkko, palsta 187, 040-7452535, vilkkovirpi(at)gmail.com

Vesihuoltovastaava

Veijo Vähätiitto, palsta 197, 040-8697866, veijovahatiitto(at)gmail.com

Tiedottaja

Markku Kulmala, palsta 110, 044-5628554, markkukulmala4(at)gmail.com

Kaisa Hakala, palsta 31, 040-7428053, hakala.kaisa(at)gmail.com

Nettivastaava

Kaisa Hakala, palsta 31, 040-7428053, hakala.kaisa(at)gmail.com

Vuokrausvastaava

Sirkku Mäkinen, 040-7230957

Kiinteistövastaava

Petri Väisänen, palsta 116, 050-5816944, petvaisa(at)gmail.com

Rakennusvastaava

Leo Tham, palsta 37, 0400-126188, leo.tham2(at)gmail.com

Sähkövastaava

Yhdistys: Paul Metsälä

Hallitus: Pekka Hangasmaa, palsta 144, 045-3456874, pekka.hangasmaa(at)gmail.com

Sähkövika: Heikki Oksanen, palsta 209, 0400-623627, heikinkoti@gmail.com 

Kalustovastaava

Leo Tham, palsta 37, 0400-126188, leo.tham2(at)gmail.com

Maila Mäkinen, palsta 1, 040-5640085, maila.tellervo.makinen(at)gmail.com

Peräkärryn lainaus

Leena Ruuska, palsta 159, 040-5789870

Kerhotalovastaava

Eeva Kelloniemi, palsta 109, 040-8310277, eeva.kelloniemi(at)netti.fi

Siivousvastaava

Eeva Kelloniemi, palsta 109, 040-8310277, eeva.kelloniemi(at)netti.fi

Emäntä

Anita Ågren, palsta 183, 045-2354007, kirsikkatie183(at)gmail.com

Tapahtumavastaava

Marja Akkanen, palsta 11, 050-5911546, marja.akkanen(at)luukku.com

Lasten ja nuorten toiminta

Kaisa Hakala, palsta 31, 040-7428053, hakala.kaisa(at)gmail.com

Viivi Kaipomäki

Turvallisuusvastaava

Kalevi Juntunen, palsta 96, 050-3481230, kalevi.juntunen(at)gmail.com

Toivo Järvensivu, palsta 125, 040-5722795, toivo.j.jarvensivu(at)cloud.com

Ympäristöryhmä

Minna Lumiluoto, palsta 4, 050-4325486, lumiminna(at)gmail.com

Anna-Liisa Rissanen, palsta 218, 050-4107716, rissanen.annukka(at)gmail.com

Jaana Vuori, palsta 197, 040-7667046, jaana.vuori(at)uef.fi

Sirkka Kaartinen, palsta 185, 050-3423026, sirkka.kaartinen(at)gmail.com

100-vuotisjuhlatoimikunta

Sirkka Kaartinen, palsta 185, 050-3423026, sirkka.kaartinen(at)gmail.com


Litukan edustajat Pirkanmaan siirtolapuutarhojen aluejärjestössä 2022

Hallitus

Varsinainen jäsen: Kerttu Viironen

Varajäsen: Markku Kulmala

Kokousedustajat

Pekka Hangasmaa

Kaisa Hakala

Marjo Lindholm

Varakokousedustajat

Heikki Oksanen

Leena Syrjä