Yhteystiedot

Litukan Siirtolapuutarha: Luumutie 72  33500 Tampere
Postiosoite: Vihilahdenkatu 6 A 6 33900 Tampere

________________________________________________________________

HALLITUS 2021


Puheenjohtaja:  Kerttu Viironen
palsta 131, 050-3252055, kepa.viironen(at)elisanet.fi

HALLITUKSEN JÄSENET:

Varapuheenjohtaja: Sirkku Mäkinen, vuokravastaava, PSAJ:n hallituksen varsinainen jäsen, tapahtumatoimikunta palsta 163, 040-7230957, sipa.makinen(at)gmail.com

Markku Kulmala, sihteeri,
lehtikirjeenvaihtaja ,tiedottaja, PSAJ:n hallituksen varajäsen ja sihteeri
palsta 110, 044 562 8554, markkukulmala4(at)gmail.com

Heikki Oksanen, sähkötiimi, PSAJ:n kokousedustaja
palsta 209, 0400-623627, heikki.oksanen(at)pp4.inet.fi

Hannu Mikkola,  yhteisötöiden (rakentaminen) vastuuhenkilö, PSAJ:n varakokousedustaja 0400-822315, pulinahanski(at)hotmail.com

Leo Tham, rakentaminen (hallitus), PSAJ:n kokousedustaja
palsta 37, 0400-126188, leo.tham2(at)gmail.com

Petri Väisänen, kaluston hoitaja, PSAJ:n varakokousedustaja
palsta 116, 050-5816944, petrivaisa(at)gmail.com

Marjo Lindholm, emäntä, PSAJ:n varakokousedustaja
palsta 170, 040-7691588, marjo.lindholm(at)hotmail.com

Pekka Hangasmaa, sähkötiimi, PSAJ:n kokousedustaja
palsta 144, 045-3456874, pekka.hangasmaa(at)gmail.com

 

MUUT TOIMIHENKILÖT JA VASTUUALUEET: (täydennetään myöhemmin)

Aluevastaavat                           
Eila Sistonen, Uuden puolen aluevastaava
palsta 156, 050-5936233, eila.sistonen(at)avi.fi

Pertti Narvi, Vanhan puolen aluevastaava
palsta 29, 050-3429748, petteri.narvi(at)gmail.com
 

Emäntätiimi                             
Marjo Lindholm                                 
 

Yhteisötyövastaavat 
Uusi puoli: Virpi Vilkko puh:  040-7452535, viv(at)iki.fi
Vanha puoli: Petteri Narvi puh: 050-3429748, petteri.narvi(at)gmail.com
Kerhotalo: Marjo Lindholm puh: 040-7691588, marjo.lindholm(at)hotmail.com              
 

Taloudenhoitaja                     
Maija-Liisa Noro 040-5387866, maijaliisanoro(at)gmail.com

Tiedottaja                                 
Markku Kulmala 044-5628554, markkukulmala4(at)gmail.com
Ilmoitustaulujen vastuuhenkilö:
Matilda Sorsa 040-8487609, matilda.sorsa(at)gmail.com

Tiistaikerhon vetäjä             
Saara Tamminen
                                                     
Vuokravastaava                       
Sirkku Mäkinen 040-7230957 
                                                     
Nettivastaavat                          
Juha Kurki  040-5666599,  juha.kurki(at)iki.fi
Markku Kulmala 044-5628554, markkukulmala4(at)gmail.com

Rakennusvastaava                   
Manu Humppi, palsta 43. 040-7033029, manu.humppi(at)gmail.com
Leo Tham, palsta 37, 0400-126188, leo.tham2(at)gmail.com (hallitus)
                                                     
Sähkövastaava                         
Avoin
                                                    
Ympäristövastaava               
Minna Lumiluoto 050-4325486, lumiminna(at)gmail.com

Ekoryhmä                                 
Noora Vikman 050-4631103, noora.vikman(at)gmail.com

Vesivastaava                           
Veijo Vähätiitto, 040-8697866, veijovahatiitto(at)gmail.com
vesitiimi: Erkki Suomalainen ja Kari Heltonen
                                                    
Turvallisuuspäällikkö           
Kalevi Juntunen, 050-3481230, kalevi.juntunen(at)gmail.com
Apulaisturvallisuuspäällikkö: Toivo Järvensivu 040-5722795, toivo.j.jarvensivu(at)icloud.com
,Leo Tham, 0400-126188, leo.tham2(at)gmail.com  (hallitus)                
                                                    
Kalustonhoitaja                     
Petri Väisänen, palsta 116, 050-5816944, petrivaisa(at)gmail.com

Peräkärryn lainaus               
Leena Ruuska 040-5789870, leena.a.ruuska@gmail.com, palsta n:o 159

Palstojen vuokra-
sopimusten hoitaja   
           
Markku Kulmala 044-5628554, markkukulmala4(at)gmail.com

Tapahtumatoimikunta         
Marja Akkanen, toimikunnan vetäjä Sirkku Mäkinen

Urheilutoiminta                
Toteutetaan yhteisötyönä.
                   
Lasten ja Nuorten toiminta 
Anna-Liisa Rissanen ja Airi Birkman                      


LITUKAN EDUSTAJAT PIRKANMAAN 
SIIRTOLAPUUTARHOJEN ALUEJÄRJESTÖSSÄ 2021:

Hallitus:
Varsinainen jäsen:
Sirkku Mäkinen

Varajäsen:
Markku Kulmala

Kokousedustajat:
Leo Tham
Pekka Hangasmaa
Heikki Oksanen
 

Varakokousedustajat:
Marjo Lindholm
Hannu Mikkola
Petri Väisänen
 

HÄTÄNUMEROT:

Yleinen hätänumero:112

 

Vesivuoto:



Veijo Vähätiitto puh: 040-8697866
e-mail: veijovahatiitto(at)gmail.com

Sähkövika:


--------
 

Ota yhteyttä