Yhteystiedot

Litukan Siirtolapuutarha: Luumutie 72  33500 Tampere
Postiosoite: Vihilahdenkatu 6 A 6 33900 Tampere

________________________________________________________________

TOIMIHENKILÖT 2020


Seppo Peltola, puheenjohtaja, PSAJ:n hallituksen varsinainen jäsen
palsta 121, 050-5371647, seppo.peltola(at)gmail.com

HALLITUKSEN JÄSENET:

Mikko Roihuvuo, varapuheenjohtaja, PSAJ:n varakokousedustaja
palsta 143, 050-3253858, mikko.roihuvuo(at)gmail.com
              
Markku Kulmala, 
sihteeri, lehtikirjeenvaihtaja ,tiedottaja, PSAJ:n hallituksen varajäsen ja sihteeri
palsta 110, 044 562 8554, markkukulmala4(at)gmail.com

Heikki Oksanen,  PSAJ:n varakokousedustaja
palsta 209, 0400-623627, heikki.oksanen(at)pp4.inet.fi

Minna Lumiluoto, ympäristövastaava, PSAJ:n kokousedustaja
palsta 53, 050-4325486, lumiminna(at)gmail.com

Hannu Mikkola,  yhteisötöiden (rakentaminen) vastuuhenkilö
0400-822315, pulinahanski(at)hotmail.com

Satu Glad, emäntätiimi, PSAJ:n kokousedustaja
palsta 12, 0400-804220, satuglad(at)hotmail.com

Sirkku Mäkinen, vuokravastaava, PSAJ:n varakokousedustaja, tapahtumatoimikunta
palsta 163, 040-7230957, sipa.makinen(at)gmail.com

Jussi Jokinen,  urheilutoiminta, PSAJ:n kokousedustaja
palsta 9, 044-5426291, jokinjub(at)gmail.com

MUUT TOIMIHENKILÖT JA VASTUUALUEET:

Aluevastaavat                           
Oili Jyrkämä, Vanhan puolen aluevastaava palsta 4,
040-5936245, oilijyrkama(at)gmail.com
Eila Sistonen, Uuden puolen aluevastaava
palsta 156, 050-5936233, eila.sistonen(at)avi.fi

Emäntätiimi                             
Satu Glad, Marjo Lindholm ja Airi Birkman
                                                                                
Yhteisötyövastaavat                 
Kesäkuu: Katariina Lius 050-3519785, lius.katariina@gmail.com
Heinäkuu: Markku Hauhio 040-9522883, markku.hauhio@gmail.com
Elokuu: Virpi Vilkko 040-7452535, viv@iki.fi

Taloudenhoitaja                     
Maija-Liisa Noro 040-5387866, maijaliisanoro(at)gmail.com

Tiedottaja                                 
Markku Kulmala 044-5628554, markkukulmala4(at)gmail.com
Ilmoitustaulujen vastuuhenkilö:
Matilda Sorsa 040-8487609, matilda.sorsa@gmail.com

Tiistaikerhon vetäjä             
Saara Tamminen
                                                     
Vuokravastaava                       
Sirkku Mäkinen 040-7230957 ja Airi Birkman 050-5936485
                                                     
Nettivastaavat                          
Juha Kurki  040-5666599,  juha.kurki(at)iki.fi
Markku Kulmala 044-5628554, markkukulmala4(at)gmail.com

Rakennusvastaava                   
Manu Humppi, 040-7033029, manu.humppi(at)gmail.com
                                                     
Sähkövastaava                         
Jarko Mattila, 050-3661877, jarko.mattila(at) kotikone.fi
                                                    
Ympäristövastaava               
 Minna Lumiluoto 050-4325486, lumiminna(at)gmail.com

Ekoryhmä                                 
Noora Vikman 050-4631103, noora.vikman(at)gmail.com

Vesivastaava                           
Veijo Vähätiitto, 040-8697866, veijovahatiitto(at)gmail.com
vesitiimi: Erkki Suomalainen ja Kari Heltonen
                                                    
Turvallisuuspäällikkö           
Kalevi Juntunen, 050-3481230, kalevi.juntunen(at)gmail.com
Apulaisturvallisuuspäällikkö: Toivo Järvensivu  040-5722795                  
                                                    
Kalustonhoitaja                     
Avoin

Peräkärryn lainaus               
Seppo Peltola 050-5371647, seppo.peltola(at)gmail.com

Palstojen vuokra-
sopimusten hoitaja   
           
Seppo Peltola 050-5371647, seppo.peltola(at)gmail.com
Markku Kulmala 044-5628554, markkukulmala4(at)gmail.com

Tapahtumatoimikunta         
Marja Akkanen, toimikunnan vetäjä Sirkku Mäkinen

Urheilutoimikunta                 
Marjo Lindholm  ja Jussi Jokinen
                   
Lasten ja Nuorten toiminta 
Airi Birkman ja Anna-Liisa Rissanen                      


LITUKAN EDUSTAJAT PIRKANMAAN 
SIIRTOLAPUUTARHOJEN ALUEJÄRJESTÖSSÄ 2020:

Hallitus:
Varsinainen jäsen Seppo Peltola
Varajäsen Markku Kulmala

Kokousedustajat:
Minna Lumiluoto
Jussi Jokinen
Satu Glad

Varakokousedustajat:
Mikko Roihuvuo
Sirkku Mäkinen
Heikki Oksanen

HÄTÄNUMEROT:

Yleinen hätänumero:112

 

Vesivuoto:



Veijo Vähätiitto puh: 040-8697866
e-mail: veijovahatiitto(at)gmail.com

Sähkövika:


Jarko Mattila puh: 050-3661877
e-mail: jarko.mattila(at)kotikone.fi

Ota yhteyttä